Tarnowskie koszykarki gromią rywala z Rudy Śląskiej [ZDJĘCIA]

05.03.2019

Tarnowskie koszykarki Pałacu Młodzieży BeCompleat po czwartkowej wygranej w Katowicach z AZS-em podejmowały na własnym parkiecie inną drużynę z tego województwa – Pogoń Ruda Śląska.

W pierwszych minutach obie ekipy stworzyły bardzo wyrównany pojedynek. Zarówno Ślązaczki jak i tarnowianki zdobywały punkty po szybkich kontrach. Jednak już pod koniec pierwszej odsłony rywalizacji to gospodynie były bardziej skuteczniejsze i prowadziły dziewięcioma punktami. W drugiej kwarcie rywalizacja znów się wyrównała ale nadal gospodynie prowadziły w połowie meczu 37:27. Po zmianie stron bardzo szybko rosła przewaga tarnowianek, które wykorzystywały błędy w ataku zawodniczek z Rudy Śląskiej. Ostatecznie tarnowianki wygrały 89:57.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Natalia Malaga 16, Paulina Liszka 14, Oliwia Węglarz i Kinga Wilk po 13, Debora Sajdak 10, Magdalena Kuraś i Michalina Gołębiowska po 8, Weronika Węglarz 3 oraz Martyna Kolbusz i Julia Świętochowska po 2.

Ostatnie spotkanie w rundzie finałowej zespół tarnowski rozegra w Piekarach Śląskich, gdzie zmierzy się z UKS La Basket. W przypadku wygranej koszykarki trenera Pawła Michalika mają szansę na awans do turnieju finałowego i grę o awans do pierwszej ligi.