Tarnowskie siatkarki się nie zatrzymują. Pewne zwycięstwo w Pucharze Polski

18.11.2021

Siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów zdecydowanie zwyciężyły w meczu w ramach Pucharu Polski i awansowały do 1/8 finału.

Rywalem tarnowianek była drużyna San Pajda Jarosław. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza od początku spotkania dyktowały grę nie dając dojść do głosu rywalkom z Podkarpacia. Finalnie zwyciężyły 3:0 (25-18, 26-24, 25-16).

Mecz nie należał do wybitnie interesujących z wyjątkiem drugiego seta, w którym przeciwniczki z Jarosławia postawiły najcięższe warunki. Przypomnijmy, że w tym sezonie drużyny mierzyły się już ze sobą. W meczu ligowym rozgrywanym w Jarosławiu górą były tarnowianki. W środowy wieczór potwierdziły swoją świetną dyspozycję.

Teraz tarnowiankom zostaje czekać na rozstawienie w kolejnej rundzie turnieju, do którego dołączy 12 zespołów z Tauron Ligi.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód, Magdalena Ociepa.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN