Tenis stołowy. Pierwszy klub z Małopolski w LOTTO Superlidze!

06.06.2022

Spełnienie marzeń klubu tenisa stołowego z Olesna! UKS Villa Verde Olesno (powiat dąbrowski) zwyciężył w barażu o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W 13-letniej historii LOTTO Superligi nie było jeszcze klubu z województwa małopolskiego.

W niedzielę 5 czerwca drużyna z Olesna wygrała w meczu wyjazdowym z KS Darz Bór Karnieszewice 9:1. Było to przypieczętowaniu awansu, bo w pierwszym meczu zawodnicy z Małopolski odnieśli zwycięstwo 7:3 po trudnym spotkaniu.

W niedzielnym spotkaniu świetnie spisali się zawodnicy z Olesna. W rozgrywkach singlowych po 2 punkty zdobyli Artur Białek, Radek Mrkvicka i Piotr Cyrnek, jeden punkt Daniel Lis. W deblu wygrali Radek Mrkvicka i Piotr Cyrnek oraz Artur Białek i Daniel Lis. Honorowy punkt dla drużyny z Karnieszewic zdobył Bartosz Szarmach.

Wyróżniającym się zawodnikiem UKS Olesno był Radek Mrkvicka, który przez cały sezon nie przegrał ani jednej partii osiągając tym samym 100% skuteczności.

Jednak to nie koniec emocji w tym już historycznym sezonie. Już za tydzień tenisiści stołowi z UKS Olesno powalczą w turnieju finałowym Pucharu Polski w Toruniu. Drużyna z Małopolski wcześniej już dwukrotnie zdobywała brązowy medal w tych rozgrywkach.

Wydawca, Maksymilian Osak, fot, UKS Villa Verde Olesno
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN