Termalica wiceliderem, pierwszy punkt Sandecji, demolka w Mielcu – podsumowanie ligowego weekendu

18.10.2020

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w ostatni weekend drużyny piłkarskie z regionu Zwycięstwo odniosła  tylko Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

“Słonie” pokonały 2:0 będące w dole tabeli GKS Jastrzębie. Bramki dla zespołu zespołu prowadzonego przez Mariusza Lewandowskiego zdobywali w 10 minucie Artem Putiwcew i w 78 z rzutu karnego Roman Gergel.

– GKS postawiło nam w tym meczu wysokie wymagania – mówił na konferencji pomeczowej trener “Słoni” Mariusz Lewandowski

-Mieliśmy plan i go zrealizowaliśmy, ale też chciałbym pochwalić zespół Jastrzębia, bo odrobił pracę domową i w paru momentach musieliśmy się natrudzić, żeby kontrolować tą grę, także to były takie fazy gry parominutowe, można powiedzieć że dziesięć minut i w drugiej też połowie, czy  w środkowej części drugiej połowy, gdzie GKS miał swoje sytuacje.

Po tym spotkaniu zespół z Niecieczy zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do liderującego ŁKS łódź.

Pierwszy Punkt w tym sezonie Fortuny 1 Ligi zdobyła Sandecja Nowy Sącz. Podopieczni Piotra Mandrysza bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z GKS-em Bełchatów. W następnym ligowym spotkaniu Biało-czarni zagrają na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

W PKO BP Ekstraklasie zimny prysznic dla beniaminka z Mielca. PGE FKS Stal Mielec przegrała na własnym boisku z Wisłą Kraków aż 0:6 (0:3) Była to najwyższa porażka Stalowców w najwyższej klasie rozgrywkowej od 1961 roku, kiedy ulegli Górnikowi Zabrze 7:1 Po tym spotkaniu podopieczni Dariusza Skrzypszaka spadli na 14 miejsce w ligowej tabeli.