Trzeba odbudować hokejowe tradycje [ZDJĘCIA]

08.04.2018

Krynickie Towarzystwo Hokejowe z pompą świętowało 90 lat istnienia. Trzydniowe wydarzenie w uzdrowisku upłynęło pod znakiem rozgrywek ligowych i rozmów o przyszłości hokeja.

W sobotni wieczór (7 kwietnia) KTH-eci odebrali puchar za brąz w turnieju finałowym II ligi PZHL. Choć w kibicach pozostał niedosyt, trener Ryszard Bialik mówił, że to całkiem dobry wynik. – Zdobyliśmy brązowy medal i utrzymaliśmy wynik sprzed roku. Nasi zawodnicy w większości są amatorami, którzy nie przeszli ligowego hokeja, więc wynik jest adekwatny – wyjaśniał trener.

Zwycięstwo i awans do I ligi przypadło drużynie z Nowego Targu, a drugie miejsce zawodnikom z Oświęcimia. Na trybunach nie zabrakło fanów hokeja, ale byli tam też kuracjusze, którzy mecz na lodzie na żywo oglądali po raz pierwszy. Lodową halę w Krynicy przy okazji obchodów odwiedziło wielu znanych sportowców, w tym młociarka, Anita Włodarczyk, która z zainteresowaniem obserwowała emocjonujące mecze.

Wśród gości znalazł się też Andrzej Zabawa, trzykrotny olimpijczyk i wychowanek KTH. – Dobrze, że jest ruch drugiej ligi, gdzie mocny jest także ruch amatorów – przekonywał. Andrzej Zabawa dodał jednak, że hokej zawodowy jest niedofinansowany i odbudowanie jego kadry to duże wyzwanie. Kondycja tego sportu była przedmiotem debat w kuluarach. Stała się także tematem panelu dyskusyjnego w Pijalni Głównej.

O tradycjach Krynicy i wielkich nadziejach na nowy, lepszy rozdział w historii hokeja w mieście mówiła nam Katarzyna Zygmunt, organizatorka obchodów. – My za pomocą obchodów chcieliśmy pokazać jak ważne jest dbanie o tradycję pokoleń. Dziś nasza drużyna składa się z osób, które zostawiają to serce na lodzie, a są przy tym wolontariuszami – tłumaczyła i dodała, że krynickiej drużynie marzy się dobry sponsor.

Impreza stała się także okazją do pomagania. Podczas obchodów zbierane były pieniądze dla Oliwiera Kasperowicza, chorego na atopowe zapalenie skóry. Hokeiści rozegrali dla chłopca charytatywny mecz.

Posłuchaj:
Ryszard Bialik
Andrzej Zabawa
Katarzyna Zygmunt
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN