Udany powrót piłkarzy ręcznych na halę PWSZ. Ważne zwycięstwo z MMTS Kwidzyn

12.11.2020

Po ponad rocznej przerwie tarnowski zespół znów zagrał na hali PWSZ w Tarnowie. Był to powrót udany, gdyż podopieczni Patrika Liljestranda pokonali w 11. kolejce PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn 26:23 (12:9)

Zwycięstwo z zespołem z Kwidzyna Grupa Azoty SPR Tarnów w dużej mierze zawdzięcza świetnej grze Rennosuke Tokudy i Patryka Małeckiego, który mecz zakończył z 46 proc. skutecznością obron.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Kwidzyna, którzy strzelili pierwsze dwie bramki. Później na boisku zaczął szaleć Tokuda i zespół z Tarnowa wyszedł na prowadzenie 5:2. W dalszej części pierwszej połowie tarnowska drużyna utrzymywała bezpieczną przewagę i po bramce Kiryla Kniazeua schodziła na przerwę z przewagą trzech goli.

Drugą połowę od dwóch trafień rozpoczął Rennosuke Tokuda i na tablicy świetlnej widniał wynik 14:10. Przewaga “Jaskółek” zmniejszyła się podczas gry w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Kiryla Kniazeua w 42 minucie, wówczas zespoł z Kwidzyna zbliżył się do dwóch bramek (16:14).

Ostatnie piętnaście minut to bardzo dobra gra zawodników z Tarnowa. Przez moment Grupa Azoty SPR Tarnów prowadziła siedmioma bramkami. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Kacper Majewski i Przemysław Mrozowicz, który łącznie w meczu rzucił 6 bramek. Ostatecznie zespół z Tarnowa wygrał z MMTS Kwidzyn i awansował na 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Następny mecz Grupa Azoty SPR Tarnów rozegra w sobotę. Ich rywalem będzie zespół Gwardii Opole.

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Casper Liljestrand – Rennosuke Tokuda 11, Przemysław Mrozowicz 6, Kacper Majewski 3, Kiryl Kniazeu 2, Łukasz Kużdeba 2, Albert Sanek 1, Shuichi Yoshida 1, Jakub Kowalik, Kamil Pedryc, Mateusz Wojdan

Bartek Ziaja, fot. archiwum Grupa Azoty SPR Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN