Udany powrót piłkarzy ręcznych na halę PWSZ. Ważne zwycięstwo z MMTS Kwidzyn

12.11.2020

Po ponad rocznej przerwie tarnowski zespół znów zagrał na hali PWSZ w Tarnowie. Był to powrót udany, gdyż podopieczni Patrika Liljestranda pokonali w 11. kolejce PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn 26:23 (12:9)

Zwycięstwo z zespołem z Kwidzyna Grupa Azoty SPR Tarnów w dużej mierze zawdzięcza świetnej grze Rennosuke Tokudy i Patryka Małeckiego, który mecz zakończył z 46 proc. skutecznością obron.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Kwidzyna, którzy strzelili pierwsze dwie bramki. Później na boisku zaczął szaleć Tokuda i zespół z Tarnowa wyszedł na prowadzenie 5:2. W dalszej części pierwszej połowie tarnowska drużyna utrzymywała bezpieczną przewagę i po bramce Kiryla Kniazeua schodziła na przerwę z przewagą trzech goli.

Drugą połowę od dwóch trafień rozpoczął Rennosuke Tokuda i na tablicy świetlnej widniał wynik 14:10. Przewaga „Jaskółek” zmniejszyła się podczas gry w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Kiryla Kniazeua w 42 minucie, wówczas zespoł z Kwidzyna zbliżył się do dwóch bramek (16:14).

Ostatnie piętnaście minut to bardzo dobra gra zawodników z Tarnowa. Przez moment Grupa Azoty SPR Tarnów prowadziła siedmioma bramkami. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Kacper Majewski i Przemysław Mrozowicz, który łącznie w meczu rzucił 6 bramek. Ostatecznie zespół z Tarnowa wygrał z MMTS Kwidzyn i awansował na 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Następny mecz Grupa Azoty SPR Tarnów rozegra w sobotę. Ich rywalem będzie zespół Gwardii Opole.

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Casper Liljestrand – Rennosuke Tokuda 11, Przemysław Mrozowicz 6, Kacper Majewski 3, Kiryl Kniazeu 2, Łukasz Kużdeba 2, Albert Sanek 1, Shuichi Yoshida 1, Jakub Kowalik, Kamil Pedryc, Mateusz Wojdan