Unia pewnie pokonała outsidera

10.10.2021

‘Jaskółki’ nie miały żadnych problemów i na wyjeździe pewnie pokonały zajmującą ostatnie miejsce w tabeli III ligi Wólczankę Wólkę Pęłkińską 3:0. Gole dla tarnowian zdobyli: Artur Biały, Gabriel Kieroński i Maksymilian Starzyk.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gości, którzy mieli swoje okazje, ale brakowało wykończenia. Sztuka ta przyjezdnym dopiero udała się w 35 min, gdy Artur Biały pokonał bramkarza Wólczanki.

Po strzelonym golu Unia wciąż kontrolowała przebieg meczu, jednak do przerwy nie udało jej się zdobyć kolejnej bramki, dlatego do szatni udali się z minimalną przewagą.

Druga połowa spotkania zaczęła się idealnie dla ‘Jaskółek’. W 51 min strzał Gabriela Kierońskiego znalazł drogę do siatki i Unia prowadziła już dwiema bramkami.

Ostatni cios goście zadali, jak to mają w tym sezonie w swoim zwyczaju – w doliczonym czasie gry. W 92 min Maksymilian Starzyk pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Po meczu trener tarnowian Radosław Jacek był zadowolony z postawy swoich zawodników.

– Bardzo cieszymy się z 3 punktów i realizacji planu w 100 procentach. Dzisiaj widziałem zespół, który mocno walczy o swoje małe cele na to spotkanie. Dobra kontrola meczu mojej drużyny, poprzez dobre stosowanie pressingu w obronie wysokiej. Osobiście jestem zadowolony, bo widzę postęp zespołu w fazie przejścia z ataku do obrony, poprzez dobrą, szybką reakcję i ewentualne zejście pod piłkę dużej ilości zawodników. Mimo kiepskiego boiska pokazaliśmy dzisiaj dużo atutów w fazie ataku, co niewątpliwie cechuje nas w większości spotkań.

Unia po dwunastu meczach w III lidze ma na swoim koncie 17 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Kolejnym rywalem ‘Jaskółek’ będzie Wisłoka Dębica. Mecz zostanie rozegrany w Jaskółczym Gnieździe w sobotę, 16 października o godz. 15:00.

 

Wólczanka Wólka Pełkińska – Unia Tarnów 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Biały 33, 0:2 Gabriel Kieroński 51, 0:3 Starzyk 90+2.

Żółta kartka: Węgrzyn.

Wólczanka: Dutka – Łazarz, Marushka, Skrzyniak (46 Soboń), Markiewicz (46 Peda) – Kędzior (76 Baran), Podstolak, Pawłowski, Kowal (85 Skupień) – Dusiło (75 Czop), Lorek.

Unia: Zając – Kajpust, Kokoszka, Węgrzyn – Nytko (70 Sierczyński), Jacak, Putin (70 Orlik), Matyjewicz (35 Starzyk) – Adamski (85 Sojda), Biały, Kieroński (85 Suchowski).

Sędziował: Michał Wasil (Lublin).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN