W Tarnowie odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate. Na macie ponad 300 zawodników

07.01.2022

Najważniejsza europejska impreza, na 3 matach ponad 300 zawodników. Już 2 kwietnia w Tarnowie odbędą się Mistrzostwa Europy w karate.

Jak mówi radiu RDN organizator wydarzenia Krystian Bajan z Wojnickiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, podczas imprezy nie zabraknie sportowych emocji.

– Będą na trzech matach odbywały się jednocześnie walki. Na głównej macie walki walki najważniejsze, walki finałowe. Chcemy żeby impreza odbywała się na zasadzie gali. Będzie ciemna sala, pełne oświetlenie, aby wyglądało to jak galę mma, które znamy z telewizji. Jest to najważniejsza europejska impreza organizowana przez polską federację Karate Shinkyokushin. My razem z Wojciechem Hajdukiem organizujemy na miejscu, by to jak najlepiej wyglądało.

Jak dodaje Krystian Bajan, karate jest bardzo popularne w regionie tarnowskim, a na zajęcia uczęszcza dużo dzieci i młodzieży.

– Myślę, że w regionie jest bardzo duże zainteresowanie w mieście, w powiecie jak i w całym województwie. W Wojniczu ponad 300 osób uczęszcza na zajęcia. W Tarnowie również podobna liczba. Prowadzimy też zajęcia w okolicznych miejscowościach. Jest klub w Dąbrowie Tarnowskiej, Gromniku, Ołpinach. Można powiedzieć, że Małopolska karate stoi. Od dzieci do dorosłych. Mamy pełny przekrój odbiorców.

Oprócz występów karateków na kwietniowych mistrzostwach Europy zgromadzona publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. lokalne grupy taneczne. Wsparcie imprezy zapewnił powiat tarnowski, a patronat nad wydarzeniem objął marszałek małopolski.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN