Walka o sprawność i pamięć – sprawdzamy co u Tomasza Brzeskiego po roku od wypadku

08.04.2018

Jeden z najlepszych polskich skialpinistów od roku zmaga się ze skutkami groźnego wypadku, do którego doszło podczas zawodów w Tatrach. Razem z nim o zdrowie walczy jego najwierniejsza drużyna: żona Agnieszka i córki: Ewa, Dominika i Madzia. Do tego dochodzi jeszcze cały zastęp znajomych i przyjaciół, którzy wspierają zbiórki pieniędzy na jego leczenie.

1 kwietnia 2017 roku podczas zjazdu na nartach z Zawratu Tomasz Brzeski uderzył głową o skałę. Urazy były na tyle poważne, że przez miesiąc był utrzymywany w stanie śpiączki. Po kilku miesiącach przeszedł rekonstrukcję czaszki. O chwilach sprzed roku Agnieszce Brzeskiej wciąż trudno się mówi.

Pierwszą rzeczą, którą w ogóle mogłam zrobić była prośba o modlitwę. Wtedy lawinowo, wszyscy, którzy odczytali tą wiadomość, rozpuścili wici gdzie tylko mogli. Ruszył taki łańcuszek modlitewny i wydaje mi się, że to była ta siła, która postawiła go na nogi – wspomina ze łzami pani Agnieszka. Dziś jej mąż każdego dnia walczy o sprawność, ma też kłopoty z pamięcią. – Miałem puste dni, wyzerowane, ale zawsze naprowadzała mnie Agnieszka, razem z Ewą, Dominiką i Madzią. To tak, jakby mogły unieść tonę, a chciały dźwigać dwie – wyjaśniał w rozmowie z reporterką RDN Nowy Sącz.

Więcej o tym, co słychać u rodziny Brzeskich dowiecie się w niedzielę po godzinie 15.00 na antenie RDN. Audycję będzie można usłyszeć ponownie w poniedziałek, po godzinie 17.00.

Cały czas można wspierać leczenie Tomka. 14 kwietnia w Miasteczku Galicyjskim rozpocznie się o 17.00 koncert połączony z licytacją. Organizuje go krakowskie stowarzyszenie Krzysiek Pomaga Pomagać.

Posłuchaj:
Agnieszka Brzeska
Tomasz Brzeski
Wydawca, Fot. Z archiwum rodziny Brzeskich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN