Ważna wygrana bocheńskich koszykarek [ZDJĘCIA]

23.02.2019

Koszykarki Contimax MOSiR Bochnia po dwutygodniowej przerwie rywalizowały w kolejnym pojedynku drugiej ligi. Tym razem zmierzyły się z Pogonią Ruda Śląska.

Początek rywalizacji niespodziewanie dla rywalek ze Śląska, które dzięki dobrej obronie prowadziły już 10:0. Jednak do końca tej części spotkania, bochnianki zaczęły trafiać, ale tej przewagi nie zniwelowały. W drugiej kwarcie piorunujące wejście gospodyń i sześć minut w których zdobyły 18 punktów, zaś rywalki ani jednego. Od tego momentu bochnianki minimalnie prowadziły i na przerwę schodziły przy rezultacie 35:32.

Po zmianie stron szybki kontrataki i szczelna obrona nie pozwoliła już na stratę prowadzenia. Szczególnie aktywne Gabriela Rak i Julia Natkaniec trafiały i ostatecznie wygrana pozostała w Bochni. Contimax MOSiR wygrywa z Pogonią Ruda Śląska 77:66.

Punkty dla bocheńskiego zespołu zdobyły: Rak 26, Puter 15, Natkaniec 12, Buczek 11, Klimas 10 oraz Przybyła 3.