Ważne zwycięstwo Bruk-Betu Termaliki Nieciecza w Bełchatowie

13.07.2020

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Bełchatów i ponownie wskoczyła do czołówki. To kolejny zryw zawodników Mariusza Lewandowskiego.

„Słoniki” z Niecieczy po powrocie z przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa grają bardzo „w kratkę”. Potrafią zaskoczyć i wygrać z bardzo solidnym rywalem, by później ulec w meczu z drużyną z dołu tabeli. Tym razem podopieczni Mariusza Lewandowskiego wygrali drugi mecz z rzędu. Na wyjeździe pokonali GKS Bełchatów 2:0.

Od początku meczu w Bełchatowie wiele się działo. Gospdoarze już w 2′ minucie mieli świetną okazję by objąć prowadzenie, ale niesamowitą interwencją popisał się Tomasz Loska. Termalica zaczęła coraz bardziej przeważać, lecz nie zdobyła bramki w pierwszej połowie meczu. Ta sztuka udała się jej w 49′ minucie gdy celne dośrodkowanie Wasielewskiego wykończył Roman Gergel. W 71′ minucie Gergel dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam w idealnym miejscu pojawił się Piotr Wlazło, który głową skierował piłkę do siatki podwyższając prowadzenie.

Po zwycięstwie Bruk – Bet Termalica awansowała na 6 miejsce w tabeli z 45 punktami na koncie.

GKS Bełchatów – Bruk Bet Termalica 0-2 (0-0)
Roman Gergel 49′, Piotr Wlazło 71′

Bełchatów: 12 Daniel Niźnik – 70. Marcin Sierczyński, 5. Michał Kołodziejski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 16. Mikołaj Grzelak (56′ 77. Damian Warnecki), 13. Artur Golański (75′ 10. Dawid Flaszka), 11. Émile Thiakane – 18. Patryk Winsztal (83′ 59. Przemysław Zdybowicz).

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska – 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski – 23. Marcin Wasielewski (81′ 16. Martin Mikovič), 5. Vlastimir Jovanović, 18. Piotr Wlazło, 10. Florin Purece (84′ 19. Michal Bezpalec), 11. Patrik Mišák (76′ 33. Michał Orzechowski) – 7. Roman Gergel.