Wielki powrót. Dawid Sojda wraca do Unii Tarnów

26.07.2021

Po trzech latach przerwy do drużyny “Jaskółek” wraca Dawid Sojda. 27-letni ofensywny pomocnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Dawid Sojda do drużyn juniorskich Unii trafił w wieku 10 lat. Przez 9 sezonów nieprzerwanie występował z “Jaskółką” na piersi. Dobre występy na poziomie III ligi zaowocowały transferem do II-ligowej Puszczy Niepołomice, w której grał przez trzy sezony.

Następnie na rok wrócił do Tarnowa, skąd przeszedł do Wisłoki Dębica. Po trzech latach spędzonych na Podkarpaciu, gdzie był jednym z głównych architektów dobrych występów w zespole “biało-zielonych”, ponownie wraca do Unii.

Realizacja tego transferu była jednym z priorytetów “Jaskółek”, którzy po odejściu Łukasza Popieli, chcieli zastąpić go innym wychowankiem.

– Transfer Dawida Sojdy był czymś, nad czym pracowaliśmy od momentu, w którym dowiedzieliśmy się, że zabraknie nam w przyszłym sezonie Łukasza Popieli. Zamarzyliśmy sobie, że zastąpimy jednego wychowanka innym wychowankiem, który ma już uznaną renomę. Wiemy o tym, że w sumie dzięki jego grze i strzelonym bramkom Wisłoka Dębica awansowała do III ligi. Pomyśleliśmy sobie, że zamiast strzelać gole na Podkarpaciu, może robić to także u nas – mówi Tomasz Matyjewicz, przewodniczący rady klubu.

To nie koniec dobrych informacji dla kibiców Unii. W udało się także przedłużyć kontrakty z czterema zawodnikami: Szymonem Adamskim, Kacprem Nytko, Dominikiem Wardzałą i Pawłem Węgrzynem. Wszyscy podpisali nowy – jednoroczny – kontrakt.

Posłuchaj:
Tomasz Matyjewicz
Jakub Sajdak, fot. zksuniatarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN