Wielkie brydżowe święto w Tarnowie

04.11.2019

W dniach 8-11 listopada odbędzie się już po raz trzynasty Tarnowski Mityng Brydżowy, a główny turniej Mauzoleum Bema zostanie rozegrany po raz 34. po raz pierwszy jednak jako prestiżowy turniej z cyklu Grand Prix Polski Par. To najwyższej rangi turniej par organizowany pod egidą Polskiego Związku Brydża Sportowego i w tym roku po raz pierwszy w historii organizacja tych zawodów została przyznana Tarnowskiemu Związkowi Brydża Sportowego. Jest on jedną z najstarszych brydżowych organizacji w Polsce, istnieje od 1956 r.

Prezes TZBS Maciej Rodzaj liczy na rekordową frekwencję i udział w zawodach naszych reprezentantów, którzy na niedawno zakończonych 44. Drużynowych Mistrzostwach Świata w Wuhan (Chiny) zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Świata.

Turniej jest równocześnie Memoriałem Renaty Wajdowicz, tarnowianki, jednej z najlepszych polskich brydżystek.

Specjaliści od brydża sportowego nazywają go „jedyną dyscypliną, w której komputer nigdy nie wygrał z człowiekiem”. W tej grze przy pomocy kart całkowicie wyeliminowano czynnik szczęścia poprzez ustalanie wyników na podstawie porównania sposobów wykorzystania takich samych kart na różnych stołach przez różnych graczy. W żadnej dyscyplinie sportu Polska nie zdobyła dotychczas tylu medali w międzynarodowych imprezach mistrzowskich: 43 złote, 41 srebrnych i 46 brązowych, a juniorzy – 42 złote, 30 srebrnych i 15 brązowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN