Wielkie zwycięstwo w Wielką Sobotę! Sandecja zdobyła Olsztyn

03.04.2021

Prawie 13 lat czekali piłkarze Sandecji Nowy Sącz na zwycięstwo ze Stomilem w Olsztynie. Biało-czarni wygrali w Wielką Sobotę w świetnym stylu, strzelając rywalom aż 5 bramek i nie tracąc żadnej.

Już po I połowie meczu 23. kolejki I ligi gospodarze nie mieli złudzeń, że będą w stanie zdobyć choć punkt w tym starciu. Po dwóch golach Hiszpana Rubio oraz jednym Damiana Chmiela, sądeczanie prowadzili 3:0 na półmetku spotkania.

Po zmianie stron nie zamierzali się zatrzymywać. Dwa trafienia Rafaela Victora dobiły rywala z Olsztyna. Sandecja od wielu lat nie mogła wygrać ze Stomilem na jego stadionie. Ostatnio udało się to w sierpniu 2008 roku w meczu II ligi, wygranym 1:0. Potem była 1 porażka i 4 remisy. Kiedy w końcu udało się zwyciężyć, to z rozmachem, bo aż 5:0.

Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz 0:5 (0:3)

Bramki: Damian Chmiel 3′, Rubén López Huesca 15′, 32′, Rafael Victor 73′, 90+1′.

Żółte kartki: Jakub Mosakowski, Hubert Szramka, Mateusz Skrzypczak, Sam van Huffel (wszyscy Stomil).

Stomil: Michał Leszczyński – Rafał Remisz, Jakub Mosakowski (37′ Damian Sierant), Damian Byrtek – Jonatan Straus, Wojciech Łuczak, Janusz Bucholc, Mateusz Skrzypczak (64′ Jakub Tecław), Hubert Szramka (70′ Jakub Adam Mysiorski), Krystian Ogrodowski (37′ Sam van Huffel) – Adrian Szczutowski (37′ Koki Hinokio).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel. Wojciech Hajda, Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski (66′ Maciej Małkowski), Dawid Błanik (82′ Armand Ella Ken) – Rubén López Huesca (66′ Rafael Victor).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: bez udziału publiczności.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN