Wygrana tarnowskich siatkarek z poznańskim Energetykiem [ZDJĘCIA]

18.02.2019

Przedostatnią kolejkę spotkań rundy zasadniczej rozegrały pierwszoligowe siatkarki. Grupa Azoty PWSZ Tarnów na własnym parkiecie gościła wicelidera tabeli Enea Energetyk Poznań. Po ubiegłotygodniowej porażce w Wieliczce z Solną, tarnowianki aby nie wypaść poza pierwszą czwórkę, musiały to spotkanie wygrać.

W pierwszym secie tarnowskie siatkarki zaskoczyły rywalki dobrą zagrywką i grą na siatce. Szybko objęły prowadzenie i w pewnym momencie było już nawet 18:12. Czas wzięty przez trenera Marcina Patyka podziałał mobilizująco na siatkarki z Wielkopolski, które nieco zaczęły gonić wynik. Ale dobrze dysponowana Joanna Sikorska oraz Magdalena Szabó nie dały o sobie zapomnieć. Mocne ataki i dobra gra na siatce zakończyła seta wygraną tarnowianek 25:19.

W drugiej partii mocna odrzucająca zagrywka, sporo namieszała w szeregach gospodyń. Rywalki raz po raz zdobywały punkty, zaś tarnowskie siatkarki popełniały błędy. W pewnym momencie poznanianki prowadziły już 13:5. Czas wzięty przez trenera Michała Betleję, a także zmiana Karoliny Grzelak na Paulinę Głaz, dodała gospodyniom skrzydeł. Walka na siatce, a także poprawa odbioru zagrywki i szybko zaczęła topnieć przewaga poznanianek. Szybko doprowadziły one do remisu po 18, a chwilę potem gra punkt za punkt rozstrzygnęła seta dopiero na przewagi. Skuteczniejsze i bardziej wyrachowane były tarnowskie siatkarki, które wygrały 26:24.

W trzecim secie znów silne zagrywki poznanianek dały im kilku punktowe prowadzenie. Ale szybko do głosu doszły tarnowianki, które toczyły wyrównaną walkę. Mimo że walka była do końca wyrównana, obie drużyny nie zbudowały sobie więcej niż dwupunktowa przewaga. Dopiero w końcówce, kilka błędów poznanianek dało tarnowskiej drużynie przewagę i wygraną w tej partii 25:21 i w całym spotkaniu 3:0.

Obecnie tarnowianki są na czwartym miejscu w tabeli ligowej. W następny weekend ostatnia kolejka spotkań. W niej to zespół trenera Michała Betlei wyjeżdża do Szczyrku, gdzie zmierzy się z siatkarkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Posłuchaj:
Joanny Sikorskiej
Marcina Patyka
Michała Betlei
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN