Zmiany w piłce ręcznej. Od teraz Grupa Azoty Unia Tarnów!

19.07.2021

To prawdziwa rewolucja w tarnowskiej piłce ręcznej. Zmienia się nie tylko nazwa, ale i logo klubu! Dotychczasowy “SPR” zastąpi “Unia”, a do loga drużyny powróci symboliczna Jaskółka!

Od 2011 roku tarnowscy piłkarze ręczni rozgrywali swoje mecze jako SPR – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. Tak więc po ponad 10 latach Unia wraz z Jaskółką wracają do zespołu!

Na oficjalnej stronie klubu czytamy:

Jesteśmy jednak świadomi tego, jak mocno „Unia” zakorzeniona jest w sercach tarnowskich kibiców. Tak jak popularne sekcja piłkarska i żużlowa, ale też koszykarska i lekkoatletyczna, również my sporą część naszej historii mamy w założonym w 1928 roku Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Sekcja piłki ręcznej w ZKS Unii Tarnów istniała tam od 1978 roku. Po latach funkcjonowania jako Unia Tarnów, sekcja została wyodrębniona i stała się niezależnym klubem, który funkcjonował już jednak pod inną nazwą.
Teraz, jako w pełni profesjonalny i nieustannie rozwijający się klub z szeroka wizją i ambitnymi planami, pragniemy okazać szacunek do tradycji i wrócić i do tego, co jest nam znane najlepiej i z czym nadal jesteśmy kojarzeni – do Unii z tarnowskich Mościc.

Unikalnym symbolem naszej marki jest jaskółka inspirowana motywem wykorzystywanym przez mościckie kluby sportowe. Splata tradycję z nowoczesnością, jest minimalistyczna i ma ponadczasowy wydźwięk.  Piłka ręczna to dynamika, szybkość i energia – taka właśnie w założeniu miała być również nasza Jaskółka. Pragnęliśmy odświeżyć jej wizerunek i stworzyć znak, który odda cechy naszego zespołu. Układ ciała jaskółki przypomina ustawienie 7 zawodników na boisku, a jej konstrukcja składa się z 7 trójkątów, odpowiadających każdej pozycji, z których głowa (pozycja bramkarza) jest w przestrzeni negatywowej.”

– Pomysł na rebranding naszego klubu zrodził się już kilka miesięcy temu. Rozmowy na ten temat trwały długo, jednak ostatecznie wraz z Zarządem dostrzegliśmy zdecydowanie więcej pozytywów całego przedsięwzięcia i podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy oraz logo. Historię i rozwój seniorskiej piłki ręcznej w Tarnowie zawdzięczamy właśnie Unii Tarnów. Do 2011 roku drużyna działała pod tą nazwą i teraz zapragnęliśmy do niej powrócić. Nawet po tylu latach funkcjonowania „SPR-u” wielu kibiców nazywa nas „Unią”, a naszych zawodników „Jaskółkami”. Mamy świadomość tego, jak mocno związani jesteśmy z tymi symbolami i jednocześnie cenimy markę, jaką w Tarnowie jest Unia, dostrzegając przy tym jej ogromny potencjał do rozwoju, w który również pragniemy się zaangażować. Mamy ambitne plany na przyszłość i cieszę się, że będziemy je realizować już jako Grupa Azoty Unia Tarnów podsumowuje decyzję o rebrandingu prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

źródło: unia-tarnow.pl

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN