Znamy awizowany skład ‘Jaskółek’ na mecz z Kolejarzem Opole

09.06.2022

Zmiana w ustawieniu par i zastępstwo zawodnika za Tero Aarnio. Unia Tarnów podała skład na najbliższy mecz IX kolejki 2. ligi żużlowej, w której na wyjeździe zmierzą się z Bedmet OK Kolejarzem Opole.

Trener Stanisław Burza, w porównaniu do ostatniego, nieudanego meczu z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, dokonał jedynie zmian w ustawieniu par na najbliższy mecz ligowy. Do Opola tarnowianie pojadą jednak w sześciu, gdyż Fin Tero Aarnio w niedzielę będzie startował w eliminacjach do Grand Prix na długim torze w Bielefeld. Za niego będzie stosowane zastępstwo zawodnika.

‘Jaskółki’ wciąż nie mogą korzystać z usług kontuzjowanego Patryka Rolnickiego. W jego miejsce po raz kolejny pojedzie Piotr Pióro. Na opolskim owalu pojawią się także Oskar Bober, Troy Batchelor i Peter Ljung. Parę młodzieżową tarnowian natomiast będą stanowić Mateusz Gzyl i Piotr Świercz.

Wśród gospodarzy na torze pojawią się: Oskar Polis, Karol Baran Adrian Cyfer oraz Jacob Thorssell. Kolejarz również będzie korzystał z zastępstwa zawodnika. Jedynym juniorem awizowanym w składzie gospodarzy jest Oskar Stępień. Na razie nie wiadomo kto pojedzie z nim w parze.

W pierwszym meczu w ‘Jaskółczym Gnieździe’ zdecydowanie lepsi okazali się goście z Opola, którzy pokonali Unię aż 57:33.

Spotkanie rewanżowe na Stadionie Miejskim im. Mariana Spychały w Opolu rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie. 16:00.

 

Unia Tarnów
1. Oskar Bober
2. Piotr Pióro
3. Troy Batchelor
4. Tero Aarnio ZZ
5. Peter Ljung
6. Mateusz Gzyl
7. Piotr Świercz

OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Oskar Polis
10. Karol Baran
11. Zastępstwo Zawodnika
12. Adrian Cyfer
13. Jacob Thorssell
14.
15. Oskar Stępień

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN