Zuzel: Martin Vaculik opuszcza Unie Tarnów

29.10.2015

Unia Tarnów w sezonie bedzie startowac bez Martina Vaculika. Slowak po szesciu latach jazdy z jaskólka na plastronie zdecydowal sie na zmiane barw klubowych, mimo, ze jeszcze kilka dni temu mial nadzieje na pozostanie w Tarnowie. – Mam oferty z innych klubów, ale zalezy mi na pozostaniu w Tarnowie. Nie wyobrazam sobie, zeby tyle wspanialych lat pracy w Tarnowie poszlo na marne. Do konca pazdziernika chce podpisac kontrakt! – mówil dla portalu espeedway.pl. Dzisiaj Prezes Unii Tarnów ZSSA Lukasz Sady podziekowal Martinowi za wspólprace.
Dwudziestopiecioletni Slowak jest lakomym kaskiem dla wielu klubów. W sezonie 2015 byl jednym z najlepszych zawodników w PGE Ekstralidze.

Zarzad Unii Tarnów musi teraz szukac zawodnika, który bedzie mógl zastapic Vaculika. Jesli dzialacze mysla o walce o medale, to musza szukac zawodników, którzy beda punktowac na wysokim poziomie. Okazuje sie, ze od 1 listopada bedzie w czym wybierac. Do wziecia beda m.in. Greg Hancock, Peter Kildemand, czy Antonio Linbaeck. Po slabym sezonie w Zielonej Górze wolnym zawodnikiem bedzie Andreas Jonsson.

Sklad polskich seniorów w Unii Tarnów nie powinien ulec zmianie. Blisko porozumienia z klubem jest Janusz Kolodziej, a Artur Mroczka po sezonie powiedzial, ze chce pozostac w Tarnowie. Wazny kontrakt w Unii ma Leon Madsen, a drugi Dunczyk – Kenneth Bjerre czeka na oferte przedluzenia kontraktu. Zaplecze mlodziezowców najprawdopodobniej zostanie wzmocnione, choc nie wiadomo, czy do bialo-niebieskich dolaczy wlasnie Krystian Rempala, którego wielu kibiców widzialoby w skladzie.

Wedlug regulaminu z tego roku pierwsze okienko transferowe otwiera sie 19 grudnia i bedzie trwalo do 31 stycznia, ale zawodnicy juz wczesniej beda chcieli porozumiec sie z dzialaczami.

Sebastian Szafarz
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN